Yageo 9T06031A14R3CAHFT
9T06031A14R3CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A14R3CAHFT
Brief Description
RES SMD 14.3OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A14R3CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A14R3CAHFT
QUANTITY
9T06031A14R3CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A14R3CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A14R3CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A14R3CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A14R3CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A14R3CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A14R3CAHFT
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf