Yageo 9T06031A1503CAHFT
9T06031A1503CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1503CAHFT
Brief Description
RES SMD 150KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1503CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1503CAHFT
QUANTITY
9T06031A1503CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1503CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1503CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)150k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1503CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1503CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1503CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1503CAHFT
RES SMD 3.3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100 DBL R/A PCB datasheet.pdf
MICROSCOPE STEREO ZOOM SPZ-50 datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V S2H 0402 datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
TESTER IRRIGATION KIT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 6W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
RELAY datasheet.pdf
SCR 600V 16A TO-220 datasheet.pdf