Yageo 9T06031A1543DAHFT
9T06031A1543DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1543DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1543DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1543DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1543DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1543DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1543DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)154k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1543DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1543DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1543DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1543DAHFT
IC REG CHARGE PUMP 5V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
HEATSHRINK FP301 3/4-48" RED datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 32V 0.05A 5SMT datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf