Yageo 9T06031A1582FBHFT
9T06031A1582FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1582FBHFT
Brief Description
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1582FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1582FBHFT
QUANTITY
9T06031A1582FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1582FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1582FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1582FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1582FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1582FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1582FBHFT
FIXED IND 33UH 120MA 4.8 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
CONN DIN SOCKET 96POS VERT GOLD datasheet.pdf
RES 1K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.2A 8WSON datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC377QS16GE datasheet.pdf
SGE1510-5-0460L-6000C-100FQD datasheet.pdf
RES 333.3 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 50 OHM 16QFN datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 19CIRC .325 datasheet.pdf
SWITCH SELECT DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf