Yageo 9T06031A15R4BBHFT
9T06031A15R4BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A15R4BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 15.4 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A15R4BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A15R4BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A15R4BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A15R4BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A15R4BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A15R4BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A15R4BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A15R4BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A15R4BBHFT
CONN PLUG 24POS VERT CRADLE SMD datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 20W STER 17SIL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
RES 20 OHM 8W 1% TO220 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
BASIC SWITCH V BASICS V15 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 550MA 300 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf