Yageo 9T06031A16R5CAHFT
9T06031A16R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A16R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 16.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A16R5CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A16R5CAHFT
QUANTITY
9T06031A16R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A16R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A16R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A16R5CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A16R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A16R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A16R5CAHFT
FIXED IND 10UH 11A 8 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .120 36POS PCB 30AU datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR 8-SOP datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 09VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES 13.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 91V 2W SMBJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf