Yageo 9T06031A1741CBHFT
9T06031A1741CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1741CBHFT
Brief Description
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1741CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1741CBHFT
QUANTITY
9T06031A1741CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1741CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1741CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.74k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1741CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1741CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1741CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1741CBHFT
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CABLE COAX5" RG178 RA MMCX-RPSMA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 44VQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS DL .8MM FH GOLD datasheet.pdf
IC RX FM/WB RADIO 20UQFN datasheet.pdf
LED 1" DOMED RED PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CABLE SKT datasheet.pdf