Yageo 9T06031A17R4CAHFT
9T06031A17R4CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A17R4CAHFT
Brief Description
RES SMD 17.4OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A17R4CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A17R4CAHFT
QUANTITY
9T06031A17R4CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A17R4CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A17R4CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A17R4CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A17R4CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A17R4CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A17R4CAHFT
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 3W 6327 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 208 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf