Yageo 9T06031A1800DBHFT
9T06031A1800DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1800DBHFT
Brief Description
RES SMD 180 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1800DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1800DBHFT
QUANTITY
9T06031A1800DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1800DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1800DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1800DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1800DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1800DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1800DBHFT
RES SMD 180 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
OSC XO 14.31818MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 125MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES SMD 12.1 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 3PDT 13A 125V datasheet.pdf