Yageo 9T06031A1823BBHFT
9T06031A1823BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1823BBHFT
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1823BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1823BBHFT
QUANTITY
9T06031A1823BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1823BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1823BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1823BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1823BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1823BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1823BBHFT
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MOSFET DVR 2A DL HS 8SOIC datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
OSC MEMS 54.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RIGHT ANGLE SINGLE ROW HDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A DO41 datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf