Yageo 9T06031A1911CAHFT
9T06031A1911CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1911CAHFT
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1911CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1911CAHFT
QUANTITY
9T06031A1911CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1911CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1911CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1911CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1911CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1911CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1911CAHFT
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 6V datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 11POS BK datasheet.pdf
DL5 DLM5 METAL BACKSHELL datasheet.pdf
CAP CER 5.4PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 1A TO92-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC MRAM 16MBIT 35NS 48BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4.8MM ROUND T/H datasheet.pdf