Yageo 9T06031A19R6CAHFT
9T06031A19R6CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A19R6CAHFT
Brief Description
RES SMD 19.6OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A19R6CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A19R6CAHFT
QUANTITY
9T06031A19R6CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A19R6CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A19R6CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A19R6CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A19R6CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A19R6CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A19R6CAHFT
IC OPAMP GP 210KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SWITCH MINI SPST HINGE LVR.187QC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO214AB datasheet.pdf
FUSE 75A 690V TYPE T datasheet.pdf
POT SLIDE 20K OHM .05W 20MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
LED ICE BLUE 2MINI PLCC SMD datasheet.pdf
RES 931K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 8SIP datasheet.pdf
Connector Socket 45 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf