Yageo 9T06031A2003DAHFT
9T06031A2003DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2003DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 200K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2003DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2003DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2003DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2003DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2003DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2003DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2003DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2003DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2003DAHFT
IDC CABLE - MSR20K/MC20F/MCG20K datasheet.pdf
RIVET BLIND 0.337" STEEL NATURAL datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 3PST 25A 24V datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 160VWM 287VC DO202AA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VR12.5 40TQFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CIR BRKR 5A 32VDC ROCKER datasheet.pdf