Yageo 9T06031A2050CAHFT
9T06031A2050CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2050CAHFT
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2050CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2050CAHFT
QUANTITY
9T06031A2050CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2050CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2050CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2050CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2050CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2050CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2050CAHFT
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
1G P30 65NM TSOP LF BB (F13) datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 170MA 9.2 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.490" 3/5MM 2L datasheet.pdf
RJI CBL 4XAWG 22/7 IP67 5M datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf