Yageo 9T06031A2050DBHFT
9T06031A2050DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2050DBHFT
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2050DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2050DBHFT
QUANTITY
9T06031A2050DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2050DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2050DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2050DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2050DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2050DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2050DBHFT
MOSFET N-CH 500V 1.3A TO-220F datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220K OHM 0804 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 5V datasheet.pdf
SWITCH UNITS datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 6.3V 20% 2812 datasheet.pdf
SPADE KRIMPTITE (B-124-06) datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 3.2A datasheet.pdf