Yageo 9T06031A2051CBHFT
9T06031A2051CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2051CBHFT
Brief Description
RES SMD 2.05K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2051CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2051CBHFT
QUANTITY
9T06031A2051CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2051CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2051CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.05k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2051CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2051CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2051CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2051CBHFT
IC SRAM 1MBIT 10NS 44SOJ datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 04POS STR datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 21POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.5VC DO215AB datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 7P INLINE SKT SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf