Yageo 9T06031A2053BBHFT
9T06031A2053BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2053BBHFT
Brief Description
RES SMD 205K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2053BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2053BBHFT
QUANTITY
9T06031A2053BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2053BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2053BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2053BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2053BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2053BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2053BBHFT
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 2.87K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS SKT datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf