Yageo 9T06031A20R0BBHFT
9T06031A20R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A20R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 20 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A20R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A20R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A20R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A20R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A20R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A20R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A20R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A20R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A20R0BBHFT
CAP CER 10UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
FUSE GLASS 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 12KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/SKT BOX datasheet.pdf
BOARD EVAL NCP571MN 1.0V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
IC ETHERNET CTLR MAC PHY 128QFP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf
2.5MM PITCH CABLE HOLDER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf