Yageo 9T06031A2100CAHFT
9T06031A2100CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2100CAHFT
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2100CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2100CAHFT
QUANTITY
9T06031A2100CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2100CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2100CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2100CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2100CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2100CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2100CAHFT
IC DECODER W/LTCH 4-16LINE 24DIP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1W MONO 9DSBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 18POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 14POS PIN datasheet.pdf
DURABLE FLEX BELT 1/2X24" A MED datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
F39-PJ0470 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf