Yageo 9T06031A2151CBHFT
9T06031A2151CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2151CBHFT
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2151CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2151CBHFT
QUANTITY
9T06031A2151CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2151CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2151CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2151CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2151CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2151CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2151CBHFT
IC DETECTOR VOLT 3.0V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
BOARD FOR LPC9107 TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CUT-OFF ANVIL datasheet.pdf
CABLE 15COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf