Yageo 9T06031A2201BAHFT
9T06031A2201BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2201BAHFT
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2201BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2201BAHFT
QUANTITY
9T06031A2201BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2201BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2201BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2201BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2201BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2201BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2201BAHFT
RES SMD 536K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W datasheet.pdf
RES 0.301 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 7POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL datasheet.pdf
IMMOBIL BASESTATION IC 20HTSSOP datasheet.pdf
2W DC/DC CONV SIP7 2KV datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf