Yageo 9T06031A2201DAHFT
9T06031A2201DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2201DAHFT
Brief Description
RES SMD 2.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2201DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2201DAHFT
QUANTITY
9T06031A2201DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2201DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2201DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2201DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2201DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2201DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2201DAHFT
CAP CER 0.56UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 1W 3.3V 300MA datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 20POS W/O GUIDES datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 560 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf