Yageo 9T06031A2202DBHFT
9T06031A2202DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2202DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2202DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2202DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2202DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2202DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2202DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2202DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2202DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2202DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2202DBHFT
IC FPGA 108 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 6.3V X7S 0204 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 15MM 1-8AWG datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 560NH 440MA 230 MOHM datasheet.pdf