Yageo 9T06031A2203BBHFT
9T06031A2203BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2203BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2203BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2203BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2203BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2203BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2203BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2203BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2203BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2203BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2203BBHFT
IC REG LDO 5V 0.1A 8SO datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 10% 1205 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 65POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE6 M16 datasheet.pdf
FIXED IND 2NH 900MA 150 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0047UF 5% 2000VDC AXI datasheet.pdf
Precision Low Drift 2.048 V/2.5 V/4.096 V/ 5.0 V SOT-23 Reference with Shutdown IC datasheet.pdf