Yageo 9T06031A2212CAHFT
9T06031A2212CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2212CAHFT
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2212CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2212CAHFT
QUANTITY
9T06031A2212CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2212CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2212CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2212CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2212CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2212CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2212CAHFT
RES 510 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 20 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 24V datasheet.pdf
CONN RCPT 10 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 111K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
LGH-1/2 & 1/2L SGL END datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 1000VDC datasheet.pdf