Yageo 9T06031A2260BAHFT
9T06031A2260BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2260BAHFT
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2260BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2260BAHFT
QUANTITY
9T06031A2260BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2260BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2260BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2260BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2260BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2260BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2260BAHFT
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TOOLS TEST PROTURN INSUL 7PC SET datasheet.pdf
SOLDER PAK WIRE TERMINATORS datasheet.pdf
CAP CER 8.6PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CABLE SOCKET 4POLE datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 300 OHM 1000MA SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf