Yageo 9T06031A2260FBHFT
9T06031A2260FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2260FBHFT
Brief Description
RES SMD 226 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2260FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2260FBHFT
QUANTITY
9T06031A2260FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2260FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2260FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2260FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2260FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2260FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2260FBHFT
CONN EDGECARD 48POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE BLACK datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 32VAC/VDC BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8TDFN datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf