Yageo 9T06031A2261FBHFT
9T06031A2261FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2261FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.26K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2261FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2261FBHFT
QUANTITY
9T06031A2261FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2261FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2261FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.26k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2261FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2261FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2261FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2261FBHFT
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE datasheet.pdf
SW ROTARY SP 30A NONSHORT 3DECK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL W/PIN datasheet.pdf
CAP NIOB OXID 22UF 20% 1.8V 1206 datasheet.pdf