Yageo 9T06031A22R0BBHFT
9T06031A22R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A22R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 22 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A22R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A22R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A22R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A22R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A22R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A22R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A22R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A22R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A22R0BBHFT
IC MPU M680X0 50MHZ 206PGA datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS .050" SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 25-J SLVR datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 25COND 24AWG 500' datasheet.pdf
DIN-POWER F048FW-22 0C1-2 datasheet.pdf
RJ45 VERTICAL LED SHIELDED datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 7.5V 10W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
CABLE CONN SRPG PROBE 14 POS datasheet.pdf