Yageo 9T06031A22R1BAHFT
9T06031A22R1BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A22R1BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22.1 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A22R1BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A22R1BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A22R1BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A22R1BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A22R1BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A22R1BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A22R1BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A22R1BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A22R1BAHFT
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
GROUND LUGS 1 1/8X1 3/16" datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 137 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 6POS 1.00MM R/A datasheet.pdf