Yageo 9T06031A2320CAHFT
9T06031A2320CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2320CAHFT
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2320CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2320CAHFT
QUANTITY
9T06031A2320CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2320CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2320CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2320CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2320CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2320CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2320CAHFT
IGBT 430V 20A 125W D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES MO 1/2W 15K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING UNINS 18-22AWG datasheet.pdf
RES 9.76K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A DDPAK datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
BVZF 7.62/04/180SF SN BK datasheet.pdf
RES 4 OHM 20W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf