Yageo 9T06031A2320CBHFT
9T06031A2320CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2320CBHFT
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2320CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2320CBHFT
QUANTITY
9T06031A2320CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2320CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2320CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2320CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2320CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2320CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2320CBHFT
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 5V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 20 OHM 5% 225W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RND SPACER 0.091" NYLON 22.86MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MNTR MLT-MNT 120VAC W/WRST STRP datasheet.pdf