Yageo 9T06031A23R7DBHFT
9T06031A23R7DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A23R7DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 23.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A23R7DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A23R7DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A23R7DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A23R7DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A23R7DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A23R7DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A23R7DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A23R7DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A23R7DBHFT
RES SMD 182 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN HOUSING 26POS .100 DUAL ROW datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MANUAL RST SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
THYRISTOR SCR 12A 400V TO-220AB datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 79POS SKT datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 3POS SNGL SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf