Yageo 9T06031A2400DAHFT
9T06031A2400DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2400DAHFT
Brief Description
RES SMD 240 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2400DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2400DAHFT
QUANTITY
9T06031A2400DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2400DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2400DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2400DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2400DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2400DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2400DAHFT
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NAND 3CH 3-INP 14-SOIC datasheet.pdf
SW ROTARY DIP HEX ORG SMD datasheet.pdf
RES 470 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
DIL SURFACE MOUNT 2.54MM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
SR BTS FT 5 ASY R datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf