Yageo 9T06031A2402BAHFT
9T06031A2402BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2402BAHFT
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2402BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2402BAHFT
QUANTITY
9T06031A2402BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2402BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2402BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2402BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2402BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2402BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2402BAHFT
CONN HERMETIC SEAL FOR SMA PLUGS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
HEADER 9POS STR DUAL INSUL 1ROW datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 32 OLIVE datasheet.pdf
MINI SPOX PLUG HSG 524005 datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 46.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 3W DO216AA datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf