Yageo 9T06031A2402BBHFT
9T06031A2402BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2402BBHFT
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2402BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2402BBHFT
QUANTITY
9T06031A2402BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2402BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2402BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2402BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2402BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2402BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2402BBHFT
LED RED CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 6K OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 15POS 7.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2312 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 5PIN SLD CUP datasheet.pdf
WIRELESS MONITOR PANEL MOUNT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 40.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf