Yageo 9T06031A2402CAHFT
9T06031A2402CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2402CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2402CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2402CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2402CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2402CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2402CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2402CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2402CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2402CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2402CAHFT
CONN IC DIP SOCKET 18POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 250V 15.6A D2PAK datasheet.pdf
Z-PACK SHLD LOWER B datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 117 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RELEASABLE TIE 28.5"L 250LB BLAC datasheet.pdf
IC FPGA 180 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS SQ FLNG W/SCKT datasheet.pdf