Yageo 9T06031A2403BBHFT
9T06031A2403BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2403BBHFT
Brief Description
RES SMD 240K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2403BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2403BBHFT
QUANTITY
9T06031A2403BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2403BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2403BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)240k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2403BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2403BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2403BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2403BBHFT
RES SMD 46.4 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 62.50MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SIDAC UNI 160V 500A QFN 3.3 2L datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 42MHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf
517FXE-SC-15 SWITCH datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 24W datasheet.pdf