Yageo 9T06031A2491FBHFT
9T06031A2491FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2491FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2491FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2491FBHFT
QUANTITY
9T06031A2491FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2491FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2491FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2491FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2491FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2491FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2491FBHFT
RES CHAS MNT 100 OHM 10% 10W datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 2% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.65A 115 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RAM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf