Yageo 9T06031A2492CAHFT
9T06031A2492CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2492CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24.9K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2492CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2492CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A2492CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2492CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2492CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2492CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2492CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2492CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2492CAHFT
IC MULTIPLEXER 8 INPUT 16-DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 150K OHM 14SOIC datasheet.pdf
RES 1K OHM 70W 5% TO247 datasheet.pdf
DIODE BRIDGE 200V 2A KBPM datasheet.pdf
DIODE MODULE 800V 1600A DO200AB datasheet.pdf
RES SMD 6.49 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf