Yageo 9T06031A24R0CAHFT
9T06031A24R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A24R0CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 24 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A24R0CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A24R0CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A24R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A24R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A24R0CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A24R0CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A24R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A24R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A24R0CAHFT
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 50V 3A 6MPT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 1.48K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
DATAMATE J-TEK 42POS DIL FML datasheet.pdf