Yageo 9T06031A24R3FBHFT
9T06031A24R3FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A24R3FBHFT
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A24R3FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A24R3FBHFT
QUANTITY
9T06031A24R3FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A24R3FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A24R3FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A24R3FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A24R3FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A24R3FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A24R3FBHFT
GDT 260V 10KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 218 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf