Integrated Device Technology (IDT) 843251BGI-15
843251BGI-15 picture photo
Mfg. Part Number
843251BGI-15
Brief Description
IC CLOCK GENERATOR 750MHZ 8TSSOP
Datasheet Download
843251BGI-15.pdf
Availability of 843251BGI-15
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
843251BGI-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 843251BGI-15
Internal Part NumberEIS-843251BGI-15
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package96
SeriesFemtoClock®
PackagingTube
TypeClock Generator
Differential - Input:OutputNo/Yes
Frequency - Max750MHz
Divider/MultiplierYes/Yes
Voltage - Supply2.375 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)843251BGI-15
Related Links843251, 843251BGI-15 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
843251BGI-15 Details Description
Related parts for 843251BGI-15
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
Connector Receptacle 42 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 3.9GHZ SOT23-6 datasheet.pdf
GDT 200V 20% 10KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
Connector Receptacle, Elevated Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 15V 2A 8EMH datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
DVI_D - DFP DIGITAL CABLE ASSY datasheet.pdf
MOD RJ45 FEMALE 8P8C+4PWR CRIMP datasheet.pdf
KIT DATA READY PRO INTL. datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf