Panasonic Electronic Components ERJ-1TYJ182U
ERJ-1TYJ182U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1TYJ182U
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 5% 1W 2512
Datasheet Download
ERJ-1TYJ182U.pdf
Availability of ERJ-1TYJ182U
QUANTITY
ERJ-1TYJ182U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1TYJ182U
Internal Part NumberEIS-ERJ-1TYJ182U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)