Yageo 9T06031A2551FBHFT
9T06031A2551FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2551FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.55K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2551FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2551FBHFT
QUANTITY
9T06031A2551FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2551FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2551FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2551FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2551FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2551FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2551FBHFT
RES SMD 6.65 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
KIT BOOT ADAPTER datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf