Yageo 9T06031A2552FBHFT
9T06031A2552FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2552FBHFT
Brief Description
RES SMD 25.5K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2552FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2552FBHFT
QUANTITY
9T06031A2552FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2552FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2552FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2552FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2552FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2552FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2552FBHFT
IC RCVR RS232 1.5MBPS SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EVALUATION MOD FOR TPS72013-307 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf