Yageo 9T06031A2611FBHFT
9T06031A2611FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2611FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2611FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2611FBHFT
QUANTITY
9T06031A2611FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2611FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2611FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2611FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2611FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2611FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2611FBHFT
IC REG BUCK 5V 0.6A 8SOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 16CH 1MSPS 28TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM datasheet.pdf
BOARD EVAL W/SI3200 INTERFACE datasheet.pdf
ENCODER MINI 32CPR 0.8X0.25" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 2W DO214AC datasheet.pdf
CONDUCT MARKER CARRIER CLOSED datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE PIN datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
CAP FILM 51PF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 10% 660VAC QC TERM datasheet.pdf