Yageo 9T06031A2701BAHFT
9T06031A2701BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2701BAHFT
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2701BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2701BAHFT
QUANTITY
9T06031A2701BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2701BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2701BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2701BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2701BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2701BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2701BAHFT
HDR RA DR .100 TP datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE CHASSIS MNT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 3.1V TSOP-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf
DIN-POWER D032FS-6 5C1-1 datasheet.pdf
AIRMAX VS VH 4P 10COL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 2.5V datasheet.pdf
REGULATOR PRM 48V OUT 400W SMD datasheet.pdf