Yageo 9T06031A2701FBHFT
9T06031A2701FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2701FBHFT
Brief Description
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2701FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A2701FBHFT
QUANTITY
9T06031A2701FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2701FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2701FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2701FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2701FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2701FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2701FBHFT
BASE RACEWAY PWR SML GY(6=6') datasheet.pdf
IC UART SPI COMPAT 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 15VOUT datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 20ppm 18pF 120 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MODULE DC/DC 1/4 BRICK 54V 1.15A datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 50PPM 5X7MM datasheet.pdf