Yageo 9T06031A2743DAHFT
9T06031A2743DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A2743DAHFT
Brief Description
RES SMD 274K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A2743DAHFT.pdf
Availability of 9T06031A2743DAHFT
QUANTITY
9T06031A2743DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A2743DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A2743DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)274k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A2743DAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A2743DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A2743DAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A2743DAHFT
IC D-TYPE POS TRG SNGL 56SSOP datasheet.pdf
MODULE PIP 5V 6A HORZ SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 900MA 240 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS W/SKT BOX datasheet.pdf
RES SMD 2.2M OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 25V T/H datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf